News Obecnie jest problem z emailami aktywacyjnymi, dla kont, które jako adres email mają ustawiony @gmail.com.
Jeśli takowy mail nie doszedł pomimo kilku prób (nie trafił do folderu spam), prosimy o jego zmianę, bądź informację na IRC.
Fanmade Touhou Music Thead?

Red Fedora

  • Zamrożona Żaba
  • Leniwy Duch.
  • Posts: 307
Fanmade Touhou Music Thead?
« on August 2nd, 2015, 06:58 PM »
Zauważyłem że brakuje tutaj dyskusji na taki temat... Trzeba to koniecznie zmienić.
Jakość themek w fanowskich touhou jest bardzo różna. Czasami jednak trafiają się czasem naprawdę dobre rzeczy. A właśnie macie swoje ulubione aranżacje czy themki z fanowskich touhou bądź ulubione aranżacje?
Ja tak na początek zarzucę Motywem z CtC... Cholera, nie dziwne że znajduje się obok oficjalnych motywów. Ok to aranżacja motywu Reimu z pierwszego Touhou, ale co to szkodzi? Ważne że naprawdę wwierca się w mózg i robi dziurę którą wlatuje i nie chce zbyt prędko opuścić czaszki. (Tak wiem że i tak wszyscy już to znają.)

Gadanie jest tanie, pokaż co zrobiłeś.

Raion

  • あやややや~
  • All hail Bishamonten!
  • Posts: 1,889
Odp: Fanmade Touhou Music Thead?
« Reply #1, on August 2nd, 2015, 08:03 PM »
^Bardzo dobry aranż. Faktycznie jeden z lepszych.
Słyszałem kiedyś bardzo dobrą aranżację wokalną tego kawałka niestety nie pamiętam tytułu. :\
Jeżeli ktoś znalazłby to z jakimś epickim wokalem to może podesłać.

Jeżeli chodzi o moje ulubione aranżacje. To aktualnie wymieniam szczególnie trzy. Wszystkim daje ocenę ∞/10 :
1.
(click to show/hide)

2.
(click to show/hide)

3.
(click to show/hide)

Krolo

  • Wróżek
  • Poltergeist Pianist
  • Posts: 206
Odp: Fanmade Touhou Music Thead?
« Reply #2, on August 2nd, 2015, 08:27 PM »
Zaraz, to chodzi o fanowskie aranżacje, czy własne kompozycje ZUN-style? Bo jeśli o to drugie, to polecam gry Mystical Power Plant oraz Riverbed Soul Saver. Obie mają bardzo piękną muzykę, czasami lepszą nawet, niż oryginalne Touhou. Z tego co wiem Ci sami ludzie robili również The Last Comer, ale w to jeszcze nie miałem okazji zagrać, chociaż obstawiam, że jest równie dobra.

A jeśli chodzi o zwykłe arenji to oh well, za dużo by wypisywać.

Red Fedora

  • Zamrożona Żaba
  • Leniwy Duch.
  • Posts: 307
Odp: Fanmade Touhou Music Thead?
« Reply #3, on August 2nd, 2015, 08:35 PM »
Właśnie chodziło mi o themki z gier, niekoniecznie danmaku. Raion troszkę trochę się rozmija z tematem, ale nikt nie będzie tutaj głów ukręcać.

Krolo

  • Wróżek
  • Poltergeist Pianist
  • Posts: 206

Red Fedora

  • Zamrożona Żaba
  • Leniwy Duch.
  • Posts: 307