News Obecnie jest problem z emailami aktywacyjnymi, dla kont, które jako adres email mają ustawiony @gmail.com.
Jeśli takowy mail nie doszedł pomimo kilku prób (nie trafił do folderu spam), prosimy o jego zmianę, bądź informację na IRC.
Poll

What do?

Legend
Grafiki oficjalne
Votes: 16 (53.3%)
Arty
Votes: 14 (46.7%)
Inne
Votes: 0 (0%)

Total Members Voted: 30

Kreton

  • Loli-Hunter Music
  • Administrator
  • iMarisa
  • Posts: 3,397
Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« on December 3rd, 2012, 07:38 PM »
Jakiś czas temu padła propozycja zrobienia Touhou Sortu na Touhou.pl. Pomysł się przyjął - z wykonaniem nieco inaczej, albowiem HC za bardo na to czasu nie ma.
Quote from IRC
[19:27:16] <LittleSweetLoli> hc, a co z tym planem zrobienia naszego Touhou Sorta?
[19:28:35] <h-collector> nie mam czasu na razie na to
Żeby były jakieś oznaki, że praca ruszyła, postanowiłem się zająć tym i zacząć od przygotowania grafik pod projekt, tak by HC mógł to potem tylko oprawić kodem.
I tu padło stwierdzenie:
Quote from Losik
19:32:29 Losik: mam nadzieje że jeśli będą screeny do postaci to ładniejsze niz w oryginalnym sorcie co po niektóre xd
Teraz pytanie: co z grafikami. Korzystamy z oryginalnych, czy z artów, czy jakiś konkretnych setów itd.
Discuss.

PookyFan

  • Lunatic Kurwa Eyes
  • Posts: 2,593
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #1, on December 3rd, 2012, 07:42 PM »
Oficialne arty to oficjalne arty. A wielu ludzi ocenia postaci również po ich artach w grze. Choć nie jest to oczywiście najmądrzejsze kryterium, to jednak jest ono imo na tyle istotne, że powinny zostać arty oryginalne.

Mayuki

  • Loli w Wiaderku
  • Namusan!~
  • Posts: 3,755
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #2, on December 3rd, 2012, 07:51 PM »
Nie rozumiem. Sort pt. najładniejsza dziewczynka czy sort pt. moje ulubione ? Jeśli to drugie to jakie znaczenie maja arty ?

AllStarsky

  • Wróżek Mniejszy
  • Posts: 109
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #3, on December 3rd, 2012, 07:52 PM »
No to jest dylemat. Z jednej strony przemawia do mnie oryginalność. Z drugiej strony niektóre postacie na oficjalnych artach wyglądają okropnie (nie wymienię o które chodzi bo poleci hejt). Jednakże głosuję za artami oryginalnymi.

Losik

  • Zamrożona Żaba
  • Ordinary User
  • Posts: 369
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #4, on December 3rd, 2012, 07:53 PM »
IMO wybranie jak najlepszych dostępnych artów byłoby lepsze niż branie oficjalnych. Choćby dlatego, że wiele oficjalnych wygląda jak wygląda i niekoniecznie oddaje pełen urok postaci. Poza tym chyba każdy woli oglądać swoje mniej lub bardziej ulubione postacie w najlepszej formie, a raczej jak ktoś chce sobie taki sorting zrobić to oficjalne portrety przynajmniej widział.
There was a man who had everything
He met a youkai who knows everything
Now she has everything and he knows nothing.

Tora

  • Rage Quitter
  • Spirala Szczęścia~
  • Posts: 725
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #5, on December 3rd, 2012, 07:56 PM »
Postać i design pozostają takie same, zmienia się tylko rysownik. A tych lepszych od ZUNa jest na pęczki.
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Ignacy Przybylski

  • Lodowy Wróżek
  • Biedna Kapłanka!
  • Beloved Tomboyish Cryomancer
  • Posts: 1,437
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #6, on December 3rd, 2012, 08:20 PM »Last edited on December 3rd, 2012, 08:24 PM by Ignacy Przybylski
Głosuję na oficjalne, to ma więcej sensu, zwłaszcza, że pewnie wcale nie umiecie wybrać dobrych "fanartów" i wyszedłby jakiś gejfest zamiast dobrego Tohosorta (choć pewnie i tak znacznie lepiej od http://www.freewebs.com/tohosort/).
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Maluetar

  • DABURU SPOJRAAAAAAAA
  • Lunatic Kurwa Eyes
  • Posts: 2,295
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #7, on December 3rd, 2012, 08:41 PM »
Może po prostu dodać opcję wyboru artów oficjalnych lub fanowskich przed głosowaniem?
Wiem, że 2x więcej roboty, ale chyba najlepsza opcja XD

Btw: Jestem za oficjanymi =)

critz

  • あやややや~
  • Kryptoskurwiel
  • Posts: 1,640
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #8, on December 3rd, 2012, 09:02 PM »Last edited on December 3rd, 2012, 09:09 PM by critz
Fanarty. 100% obiektywnie nie będzie nigdy, ale przy oficjalnych dość jasną przewagę będą miały postacie z części, w których mu się chciało xD (no i część postaci nie ma ZUNartów w ogóle, więc i tak trza by było mieszać). A tak przy odpowiednim doborze to będzie w miarę fair game.

Najlepszym według mnie wyjściem byłby kompromis - arty z bijatyk (Alphesa) oraz fanarty w tym stylu dla postaci które w nich nie wystąpiły. Nie tylko większość tych fanowskich jest dobrej jakości, ale wszystkie byłyby wtedy pod jeden porządny standard, który do tego jest znajomy wszystkim tohotardom. No i znalazły by się postacie z pralki czy nawet ewenementy typu Tokiko czy Reisen II.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Maluetar

  • DABURU SPOJRAAAAAAAA
  • Lunatic Kurwa Eyes
  • Posts: 2,295
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #9, on December 3rd, 2012, 09:06 PM »
Quote from critz on December 3rd, 2012, 09:02 PM
Fanarty. 100% obiektywnie nie będzie nigdy, ale przy oficjalnych dość jasną przewagę będą miały postacie z części, w których mu się chciało xD
Ale to nie jest sort na najlepszy obrazek tylko najlepszą postać. Obrazek jest tylko dodatkiem. Osoby które nie mają wiedzy o postaciach w sorcie nie będą nawet tego ruszały. A przynajmniej nie powinny ruszać.

Piscilla

  • Rage Quitter
  • Posts: 962
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #10, on December 3rd, 2012, 09:09 PM »
Quote from critz on December 3rd, 2012, 09:02 PM
Najlepszym według mnie wyjściem byłby kompromis - arty z bijatyk (Alphesa) oraz fanarty w tym stylu dla postaci które w nich nie wystąpiły. Nie tylko większość tych fanowskich jest dobrej jakości, ale wszystkie byłyby wtedy pod jeden standard, który do tego jest znajomy wszystkim tohotardom. No i znalazły by się postacie z pralki czy nawet ewenementy typu Tokiko czy Reisen II.
Jestem za
A jak nie to oficjalne, bo do fanartów ludzie mają różne gusta, a postać się poznaje podczas gry (gdzie jest art oficjalny), a przynajmniej powinni... Tak mi się wydaje...

Mayuki

  • Loli w Wiaderku
  • Namusan!~
  • Posts: 3,755
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #11, on December 3rd, 2012, 09:11 PM »
Quote from Maluetar on December 3rd, 2012, 09:06 PM
Ale to nie jest sort na najlepszy obrazek tylko najlepszą postać. Obrazek jest tylko dodatkiem. Osoby które nie mają wiedzy o postaciach w sorcie nie będą nawet tego ruszały. A przynajmniej nie powinny ruszać.
Więc moim zdaniem bez różnicy, czy będzie to fanart czy oryginał.
Btw, dziękuję za odpowiedź na moje pytanie ^^

Nashi

  • Rage Quitter
  • Posts: 875

Tora

  • Rage Quitter
  • Spirala Szczęścia~
  • Posts: 725
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #13, on December 3rd, 2012, 09:39 PM »
Quote from Piscilla on December 3rd, 2012, 09:09 PM
A jak nie to oficjalne, bo do fanartów ludzie mają różne gusta, a postać się poznaje podczas gry (gdzie jest art oficjalny), a przynajmniej powinni... Tak mi się wydaje...
Część z nich można też poznawać z oficjalnych mangów i fanbuków, gdzie są rysowane przez różnych ilustratorów. Przeważnie porządnie.

Piscilla

  • Rage Quitter
  • Posts: 962
Odp: Touhou Sort - Touhou.pl Ver.
« Reply #14, on December 3rd, 2012, 09:42 PM »
Z oficjalnych mang i fanbuków, więc też tak jakby oficjalne, ehh... zapomniałam o nich