News Obecnie jest problem z emailami aktywacyjnymi, dla kont, które jako adres email mają ustawiony @gmail.com.
Jeśli takowy mail nie doszedł pomimo kilku prób (nie trafił do folderu spam), prosimy o jego zmianę, bądź informację na IRC.

Smoku

  • Lunatic Kurwa Eyes
  • Posts: 2,287
PC-98 Touhou discussion
« on January 28th, 2012, 12:14 AM »Last edited on March 20th, 2012, 10:36 AM by Maluetar
Dziale, wskrzeszam Cię.

Thread na rozmowy o touhou pc-98. Może ktoś tam zachęci się, zdobędzie emulator i zagra. Zauważyłem, ze są tacy, którzy naprawdę bardzo lubią pc-98 a nawet wolą od touhou na windows. Co jest w nim takiego magicznego, czego windows nie oddaje?

HERUBIM

  • Hakugyokuro Guard
  • Celestian
  • Już Nie Moderator Kurwo!
  • Posts: 5,003
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #1, on January 28th, 2012, 12:39 AM »
Ta muzyka?
ten klimat....
te zajebiste postaci o ktorych malo wiadomo...
takie inne jest niz to PC a zwlaszcza co sie teraz wyprawia...

oh, pozatym oldfagowie maja nostalgie do tego ;P

Raion

  • あやややや~
  • All hail Bishamonten!
  • Posts: 1,889
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #2, on January 28th, 2012, 01:18 AM »
Chwilę tylko pograłem w PC-98 a to tylko z jednej przyczyny. Nie ma nawet angielskich napisów i te napisy ogólnie nie wyglądają fajnie, nie wiem czy to przez ten emulator czy przez co...

Wiecie czy można kupić PC-98? xD

HERUBIM

  • Hakugyokuro Guard
  • Celestian
  • Już Nie Moderator Kurwo!
  • Posts: 5,003
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #3, on January 28th, 2012, 01:50 AM »
mozna za horrendalne ceny.
also jak wrzucisz inna czcionke to gra sie dobrze.
no i 2 czesci sa ang w pewnym stopniu

Sephi

  • Często łamię regulamin!
  • Biedna Kapłanka!
  • Posts: 1,211
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #4, on January 28th, 2012, 02:07 AM »
Quote from HERUBIM on January 28th, 2012, 01:50 AM
mozna za horrendalne ceny.
also jak wrzucisz inna czcionke to gra sie dobrze.
no i 2 czesci sa ang w pewnym stopniu
Podobno HRtP poza endingiem jest przetłumaczona w całości  .

HERUBIM

  • Hakugyokuro Guard
  • Celestian
  • Już Nie Moderator Kurwo!
  • Posts: 5,003
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #5, on January 28th, 2012, 02:29 AM »
no to mowie ze w pewnym stopniu, bo wiele tekstu tam nie ma

Scooter Fox

  • Malkontent/maruda
  • Wróżek
  • Posts: 264
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #6, on January 28th, 2012, 07:31 AM »
Quote from Raion on January 28th, 2012, 01:18 AM
Wiecie czy można kupić PC-98? xD
Zaopatrujesz się w słownik języka japońskiego, fachową literaturę w tymże języku (mogą być jakieś rzetelne strony internetowe) i uzbrojony w anielską cierpliwość wyruszasz na japońskie serwisy aukcyjne w poszukiwaniu poszczególnych części do poskładania sobie komputera samemu. Choć nie gwarantuję, że znajdziesz wszystko, ha ha. Druga opcja to śledzenie tychże serwisów tygodniami i miesiącami w poszukiwaniu wciąż jeszcze sprawnego, kompletnego sprzętu zdolnego pociągnąć Touhou wraz z oprogramowaniem i opcją wysyłki poza Japonię. I, jak napisał Herubim, to drugie będzie cię kosztowało ciężkie pieniądze.

Co do gier: poza mającą swój niepowtarzalny urok muzyką Touhou na PC-98 to nic specjalnego i zdecydowanie bardziej polecałbym gry windowsowe. Z drugiej strony MS jest całkiem niezłe, HRtP potrafi być zabawne, a LLS oferuje najłatwiejszy Lunatic w całej serii (łatwiejszy nawet od MoF).

Maluetar

  • DABURU SPOJRAAAAAAAA
  • Lunatic Kurwa Eyes
  • Posts: 2,295
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #7, on January 28th, 2012, 07:50 AM »Last edited on January 28th, 2012, 07:53 AM by Maluetar
Quote from Smoku on January 28th, 2012, 12:14 AM
Dziale, wskrzeszam Cię.

Thread na rozmowy o touhou pc-98. Może ktoś tam zachęci się, zdobędzie emulator i zagra. Zauważyłem, ze są tacy, którzy naprawdę bardzo lubią pc-98 a nawet wolą od touhou na windows. Co jest w nim takiego magicznego, czego windows nie oddaje?
Seria windows jest terroryzowana przez fandom więc jedyna ucieczka to PC-98.
A tak poważnie to głównie muzyka i jeżeli ktoś jest retro fagiem to grafika i gameplay jak najbardzie też.
Mi osobiście bardzo się podoba całokształt (muzyka szczególnie, gameplay, grafika) + postacie które są świetne a o których nikt nie rozmawia nigdzie bo chociaż o niektórych mało jest wiadomo, ale sam pomysł na taką postać a nie inną, z takim ubrankiem a nie innym, z taką funkcją/mocami a nie innymi naprawde jest fajne.
I tego właśnie nie rozumiem, że ludzie albo pograją chwilę, albo w ogóle bo "grafika" lub inne śmieszne argumenty.

Od dłuższego czasu planuję na stronę zrobić recenzje i poradniki do Touhou 1-5 oraz jak odpowiednio skonfigurować emulatory by wszystko działało jak powinno, ale niestety brak czasu lub inne sprawy uniemożliwiają mi dokończenie tego =(
Tak czy inaczej podoba mi się, że ktoś w końcu zainteresował się tym działem.

Także więc Raion: Widzę, że ktoś ma ochotę pograć, ale ma problemu z emulatorem więc postaram się jak najszybciej przygotować tutorial do emulatorów. I do Anexa i do T-98.

SuperIceKick

  • Wróżek Mniejszy
  • Jeden z mieczy Yumeko
  • Posts: 102
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #8, on January 28th, 2012, 08:51 AM »Last edited on March 26th, 2012, 04:14 PM by SuperIceKick
Quote from Smoku on January 28th, 2012, 12:14 AM
Dziale, wskrzeszam Cię.

Thread na rozmowy o touhou pc-98. Może ktoś tam zachęci się, zdobędzie emulator i zagra. Zauważyłem, ze są tacy, którzy naprawdę bardzo lubią pc-98 a nawet wolą od touhou na windows. Co jest w nim takiego magicznego, czego windows nie oddaje?
Muzyka jest o wiele lepsza od Windowsowskiej np. Treacherous Maiden albo World's end so zajebiste *-*
Nie było soundtracku, którego bym nie lubił :)
Postacie z PC98 były świetne! (W szczególności Shinki)
Arty również bardziej mi się podobały niż te z windowsa ^^" Są jakby...bardziej dopracowane.
Ogólnie Touhou na PC98 ma jakiś urok, którego nie sposób opisać słowami.Jest po prostu magiczna i tyle! ;D

Maluetar

  • DABURU SPOJRAAAAAAAA
  • Lunatic Kurwa Eyes
  • Posts: 2,295
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #9, on January 28th, 2012, 09:08 AM »
Pixel art > everything
Naprawdę świetne są a szczególnie te z PoDD'a

Smoku

  • Lunatic Kurwa Eyes
  • Posts: 2,287
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #10, on January 28th, 2012, 10:32 AM »
Woo, wykrzesałem dyskusję.

Mnie zawsze interesował lore. trochę szkoda, że ZUN nie chce/ nie może (?) korzystać z tych starych postaci częściej w nowych grach (Yuuka, Alice, trochę mało. Gdzie Konngara, gdzie MIMA!)

Drewko Nocny Robak

  • Rage Quitter
  • Drewno takie...
  • Posts: 768
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #11, on January 28th, 2012, 12:16 PM »
Gry z PC-98 > Gry Wndwsw L czsm grfk wl p czch (czrwn pcsk n czrwnym tl z czrwnym bnsm tk tm) l m?n s? d tg przyzwycz?...
Pstc s? ckw, chc? tylk klk trzym jk? tm pzm fblrny. Rszt t tk M zpychcz.
M?c mn fljm? l w?m ? ZN m?g?by zrb? rmk' gr z Prlk, n brz?bym s? n trch? xD

Oficjalny Wrigglefag

awesome

  • Zamrożona Żaba
  • To pewnie Jerzy
  • Posts: 384
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #12, on January 28th, 2012, 12:18 PM »
Jeśli chodzi o wyświetlanie czcionek to mój emulator ssie, ale zawsze można poszukać przetłumaczonych dialogów i dowiedzieć się więcej.
Osobiście bardzo lubię Touhou na PC-98. Troszkę te gry są niedoceniane, może to i dobrze, bo przynajmniej grają w nie osoby, które naprawdę to pasjonuje, a nie gimbusy typu "Tołciu".
Uważam, że grafika jest naprawdę ładna (czasem tylko wkurza, że pociski zlewają się i można wryć się na jakiś). Postaci mają oryginalne designy, każda z nich ma inny charakter i ciekawie prezentuje się w grze.
Muzykę wielbię. Jest mnóstwo genialnych, niepowtarzanych motywów. Jeszcze nie znalazłam utworu z jakiegokolwiek Touhou PC-98, który w wersji "odświeżonej" brzmi lepiej od oryginału. Po prostu jest w tych themkach coś urzekającego.

Mayuki

  • Loli w Wiaderku
  • Namusan!~
  • Posts: 3,755
Odp: PC-98 Touhou discussion
« Reply #13, on January 28th, 2012, 12:25 PM »Last edited on January 28th, 2012, 12:36 PM by Mayuki
PC-98 to fajna odskocznia ale bez zbednego gloryfikowania
poza tym jak dla mnie postaci może okaża się zajebiste, jak będzie trochę więcej info o nich, a nie odwrotnie
aczkolwiek klimacik i tajemniczość robią swoje
moja ulubiona ? oczywiście LLS

muzyka fajna ale znowu: bez przesady; takie kawałki jak Alice Maestra, Himorogi, burn in violet, czy Reincarnation robią swoje, ale nadal wg mnie są w tyle za windowsowymi, z wiadomych przyczyn

HERUBIM

  • Hakugyokuro Guard
  • Celestian
  • Już Nie Moderator Kurwo!
  • Posts: 5,003