Nah, szkubany. Suzumiena nie ma, Ignussa nie ma...
(click to show/hide)
Nudziło mi sie troszkę
Rozwój Alura Une
0-24 miesiące
Zmutowane ziarenko rozpoczyna swój rozwój w ziemi. Jako, iż pod koniec tej fazy ma się rozwinąć złożony, inteligentny humanoid w swoich rozmiarach zbliżony do dorosłego osobnika, faza ta trwa o wiele dłużej niż zwykła ludzka ciąża. Należy też wziąć pod uwagę fakt, że warunki nie są często sprzyjające (sucha gleba, wietrzenie jej, konieczność wykształcenia własnego połączenia ze źródłem pożywienia) co prowadzi do kolejnych opóźnień. Ziarnko po około dwóch tygodniach otacza się błoną, której funkcją jest ochrona rośliny. Wewnątrz jest wypełniona płynem amortyzującym ewentualnie czynniki fizyczne, a powierzchnia jest nieprzepuszczalna dla większości znanych substancji. Jedyna wymiana następuje przez skomplikowaną sieć naczyń, które w razie styczności z czymś niebezpiecznym obkurczają się i zamykają tym samym kanalik. Rozwój samej rośliny bardzo przypomina rozwój ludzkiego zarodka, odpowiednio jednak wydłużonego w czasie. Z dodatkowych elementów należy nadmienić przekształcone pory, przez które wydostają się korzenie pobierające substancje odżywcze w czasie snu, oraz układ pokarmowy z ogromną ilością enzymów trawiących umożliwiających jej przetrawienie jej niemalże wszystkiego. Faza ta kończy się na wiosnę
24-30 miesięcy
Wykształcona humanoidalna roślina przebija powłokę oddzielająca ją od świata i przebija się na zewnątrz, co nie jest specjalnie trudne zważywszy na to, że od świata może ją dzielić maksymalnie pół metra gleby. Jej zachowanie zależy od tego, czy jest to samiec czy samica.
-Samce właściwie od początku są niemalże całkowicie wykształcone, nawet mają pąk na plecach który później przekształci się w kwiat. Charakteryzują się agresywnym i dominującym zachowaniem. Atakują większość istot, są zdecydowanie mięsożerne, chociaż w sytuacjach kryzysowych mogą zjadać inne rośliny. Wykazują opiekuńczość w stosunku do samic oraz są nieprzyjaźnie nastawione do innych Alura Une. Są skupione na przetrwaniu, i charakteryzują się pewną inteligencja, chociaż nie aż taką jak w przypadku kobiet (Porównywalna do przeciętnego człowieka). Posiadają listne "owłosienie" na głowie oraz ciemną zielonkawą skórę. Są o wiele lepiej rozwinięte fizycznie, chociaż pod względem kontroli innych roślin ustępują samicom.
-Samice są o wiele bardziej narażone na niebezpieczeństwa. Posiadają siłę porównywalną do człowieka, chociaż praktycznie od urodzenia posiadają pewien talent magiczny. Są bojaźliwe, chociaż ciekawe świata. Nie posiadają ani własnego kwiatu, ani pąku w którym mogłyby magazynować substancje odżywcze. Rolę tą pełnią liście głowowe, które pęcznieją wraz z ilością substancji zapasowych. Ich ilość może się również zmieniać.
W tej fazie rośliny skupiają się na poznaniu świata oraz na przetrwaniu. Ponadto mogą się już dobierać w pary (Większe skupiska są rzadko spotykane ze względu na potrzebę dominacji samców) Usiłują tez zebrać tyle zapasów na zimę ile tylko mogą.
30-33 miesiące
Ten okres przypada na zimę. Alura Une obydwu płci szukają schronienia w postaci jaskiń bądź też innych ciemnych i niedostępnych miejsc. W razie potrzeby potrafią same wykoppać sobie w ziemi schronienie i tam się skryć. Powtarza się mechanizm pierwszego cyklu - okrywają się błoną z wieloma "korzeniami" co pozwala im przetrwać zimę. W tym czasie wykształcają im się dodatkowe narządy - w przypadku samców kwiat tylni oraz kolce, natomiast u samic kwiaty na głowie oraz kielich wewnętrzny - główne źródło ich magicznej mocy.
33 miesiące - Reszta życia
U samców po wyjściu nie obserwuje się większych zmian - kwiat stanowi źródło ich magicznej mocy, a kolce stanowią fizyczną formę obrony. Zdolne są też do generatywnego stosunku z przedstawicielami ich rasy. Samice natomiast znacząco zyskują na inteligencji oraz sile. Gdy chcą mogą wywołać swój kwiat wewnętrzny i schować się w nim, uzyskując pełnię swej magicznej mocy. Stają się tez o wiele bardziej agresywne w stosunku do innych istot, chociaż sporadycznie potrafią być pokojowo, bądź chociaż neutralnie nastawione. Kwiaty na jej głowie są przystosowane do rozwoju bezpłciowego, z którego najczęściej powstają zwykle Une. Rozmnażanie płciowe natomiast przebiega tak jak u człowieka, tyle tylko, że po stosunku w czasie 3 miesięcy składane zostaje nasiono, z którego po 2 latach powstaje Alura Une. Nie zbadano dotychczas możliwości zapłodnienia przez człowieka/człowieka, chociaż wiadomo, że żeńskie Alura Une wykazują pewne seksualne zainteresowanie... przeważnie przed skonsumowaniem.
Nudziło mi sie troszkę