News Obecnie jest problem z emailami aktywacyjnymi, dla kont, które jako adres email mają ustawiony @gmail.com.
Jeśli takowy mail nie doszedł pomimo kilku prób (nie trafił do folderu spam), prosimy o jego zmianę, bądź informację na IRC.
Rumbling Spell Orchestra

gorgiasz

  • Wróżek
  • Firestarter-chan
  • Posts: 183

Małyszeq

  • Green Eyed Invidia
  • Biedna Kapłanka!
  • Midorime no Jealousy
  • Posts: 1,486
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #31, on November 18th, 2013, 06:37 PM »
Chciałem napisać: "Z najnowszych informacji: rozszerzenie 8.0, dzięki polączonemu wysiłkowi Matherikusa i Akizu zostało skonwertowane do wersji angielskiej, a do grywalnych postaci doszły: Nue Houjuu, Minamitsu Murasa, Kogasa Tatara oraz Nazrin. Do tego od groma nowych kombinowanych eventów i supportów, oraz po kilka nowych kart dla starszych postaci m.in. dla ekipy z Moriya Shrine."

Gorgiasz mnie ubiegł :3
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

gorgiasz

  • Wróżek
  • Firestarter-chan
  • Posts: 183
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #32, on December 12th, 2013, 04:52 PM »
Pytanie - ktoś grał Ran lub jakąś kombinacją z Ran jako liderem? Będę coś dla braciaka składał i zastawiam się czy manewr na Secret Maneuvers/Tenko Illusion ma jakiś sens praktyczny (w najlepszym przypadku gniecie spell 2 poziomu, to mało imponujące na papierze).

Also, jako że Animatsuri wzgardziło moimi atrakcjami pozwoliłem sobie zwolnić z pracami nad poradnikiem w papierowej wersji. Mając ten dodatkowy czas stawiam pytanie - co jest problematyczne w rozumieniu działania Focused/Unfocused? Zastanawiam się jak to opisać zrozumiale i żeby zapadało w pamięć. Rysunek? Wzór matematyczny? Tłumaczenie krok po kroku? Czy wszystko razem albo zupełnie co innego?

Raion

  • あやややや~
  • All hail Bishamonten!
  • Posts: 1,889
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #33, on December 12th, 2013, 07:50 PM »Last edited on December 12th, 2013, 07:53 PM by Raion
Archi gra na Ran dużo. Możesz jego zapytać, choć nie wiem co odpowie.

W rozumieniu Foucus i Unfocus nie ma nic problematycznego.
Focus zwiększa evasion postaci gdy walczy przeciwko spread, Unfocus za to działa przeciwko concentrate. To tyle do zapamiętania.
>Ewentualnie jeszcze możesz komuś dać do porównania, że Spread spell jest jak pierwszy/drugi atak Kisume w SA, a concentrate jest jak pierwszy atak Cirno w EoSD. Jedno robisz siedząc cały czas na focus a drugie na unfocus. Get it?

A tak swoją drogą, pilnie potrzebuję angielskiej wersji spellcardu "orin3018" Death Sign "Ghost Town". Jakby ktoś gdzieś znalazł to będę bardzo ale to bardzo mocno wdzięczny.

critz

  • あやややや~
  • Kryptoskurwiel
  • Posts: 1,640
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #34, on December 12th, 2013, 07:58 PM »Last edited on December 12th, 2013, 08:32 PM by critz
(click to show/hide)

Nie grałem Ran, ale co do Secret Maneuvers + Tenko Illusion to imo niewiele warte. 6SP za uniknięcie lvl2-ek, przy czym obie karty muszą być pod ręką. Seriously? Samo Tenko Illusion pewnie za to świetne przeciw tanim interceptom. Chyba lepiej trzymać się jej Protection i set-upów z Shikigami.

http://dulst.com/TouhouRSO/critz/decks/443502/Ran-Yakumo - Przekopiowałem dokładnie talię proponowaną przez japońskie RSO wiki, jak kogoś to obchodzi. Gdzie jak gdzie, ale u niej Laser Dodging i All-Out Attack to nie taki zły pomysł :V.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

gorgiasz

  • Wróżek
  • Firestarter-chan
  • Posts: 183
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #35, on December 12th, 2013, 09:12 PM »
Quote from Raion on December 12th, 2013, 07:50 PM
W rozumieniu Foucus i Unfocus nie ma nic problematycznego.
Najwyraźniej jest. Kwestię "Gorgiasz, a focus na co jest?" słyszałem już zdecydowanie za wiele razy. Weźcie też obydwaj pod uwagę, że nie wszyscy gracze RSO to jednocześnie gracze Touhou, więc wyjaśnienie "No to tak jak w spellcardzie x" niekoniecznie rozwiązuje problem. Chyba zrobię opis słowny, a pod tym jakieś uproszczone graficzne przedstawienie. Jak już powstanie coś w tym kierunku to wrzucę tu do Waszej oceny.
Quote from critz on December 12th, 2013, 07:58 PM
Gdzie jak gdzie, ale u niej Laser Dodging i All-Out Attack to nie taki zły pomysł :V.
Obczaiłem też dopiero, że jej scena blokuje wrogie Penetration, co trochę rozwiązuje motyw "Cała Moja Talia Opiera się na Protection". Laser Dodging ciekawy pomysł, szczególnie że o ile dobrze pamiętam, zanegowana zdolność i tak liczy się jakby wciąż była (tylko nie działa). Natomiast mam wątpliwości co do All-Out Attack - Ran ze względu na swoje przeciętne HV może mieć kłopoty z dowolną unikową talią, ale mamy na to Austerity Sign "Eighty Million Holy Boards", Shikigami "Dakini's Heavenly Possession" (na czystej Ran to chyba w ogóle eliminuje problemy z trafianiem) plus wspomniane już Maiden's Illusionary Funeral, które gdyby nie koszt 5 many (Anemiczna wiedźma pozdrawia) byłoby naprawdę jedną z lepszych scen. Gdyby tylko Ran mogła używać "Mystery Spot"...

Ciekawe, kolejna talia, której nie poświęca się dużo uwagi, a moim zdaniem ma naprawdę duży potencjał i sporo możliwych kombinacji. Na następny konwent związany z RSO przyprowadzę brata, który zakochał się w tej talii od pierwszego wejrzenia i zobaczymy, jak mu pójdzie.

Cthulhoo

  • Rage Quitter
  • Patchy >> all
  • Posts: 523
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #36, on December 12th, 2013, 10:09 PM »
Ech, a ja próbuję stworzyć dobrze działającą (słowa kluczowe) na Patchouli i Marisie i moje dotychczasowe eksperymenty kończyły się konkluzją, że solo Patchy i solo Marisa sprawują się o wiele lepiej. Czy w taki razie:
a) dać sobie spokój, bo to nie ma sensu?
b) nie tracić nadziei i zdać się na ewentualne porady?
c) złożyć coś, co działa?

critz

  • あやややや~
  • Kryptoskurwiel
  • Posts: 1,640
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #37, on December 12th, 2013, 10:30 PM »
http://dulst.com/TouhouRSO/critz/decks/441596/Double-Laser
Też podjebane z wiki, ale tu akurat potestowałem bo dwie ulubione dziewczynki brata którego chce wciągnąć i jest całkiem elo. Master Spark + Double Laser = 8 obrażeń od ręki :D.

Można ewentualnie swapnąć Pinpointa na All-Out Attack żeby zapewnić sobie kluczowe trafienie jak ktoś woli Non-Directional Laser od Master Sparka, Sturm and Drang np. zamiast Magic Booka, albo bym też swapnął Locked Girl na Kourindou, bo wygląda mniej sytuacyjnie a ułatwi wyciągnięcie Double Laser.

Cthulhoo

  • Rage Quitter
  • Patchy >> all
  • Posts: 523
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #38, on December 12th, 2013, 10:41 PM »
Pozdrów brata i przekaż mu, że ma świetny gust :3
A co do spisu: coś w ten deseń kombinowałem, tylko że zamiast MB stosowałem droższych, ale bardziej ofensywnych SuDów. Ale widzę też parę rozwiązań, o których nie pomyślałem (Team Play, który może uratować zadek, czy Locked Girl, którą planuję potestować w solo Patchouli, mimo że ta bazuję na innej scenie).
Wielkie dzięki, potraktuję ten spis jako punkt wyjścia przy dalszych eksperymentach :3

Raion

  • あやややや~
  • All hail Bishamonten!
  • Posts: 1,889
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #39, on December 12th, 2013, 10:52 PM »Last edited on December 12th, 2013, 10:54 PM by Raion
Powtórzę zignorowane pytanie:
Quote
A tak swoją drogą, pilnie potrzebuję angielskiej wersji spellcardu "orin3018" Death Sign "Ghost Town". Jakby ktoś gdzieś znalazł to będę bardzo ale to bardzo mocno wdzięczny.
Well, ma ktoś jakieś dojścia do kogoś kto przygotowałby tę jedną magiczną kartę (v8.0) na gotową do wydruku? Ładnie proszę ;<

critz

  • あやややや~
  • Kryptoskurwiel
  • Posts: 1,640
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #40, on December 12th, 2013, 10:56 PM »
Jakby kto miał to by napisał :<. Choć zabawne że wspomniałeś, niby jest paczka 8.0 a tej karty niet. Wal do Akizu na Facebooku, albo poczekaj bo wspominał o wydaniu 9.0 przed świętami.

Piscilla

  • Rage Quitter
  • Posts: 962
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #41, on December 12th, 2013, 10:58 PM »Last edited on December 12th, 2013, 11:01 PM by Piscilla
Polecam Akizu i pooshlmer'a
(click to show/hide)

Raion

  • あやややや~
  • All hail Bishamonten!
  • Posts: 1,889
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #42, on December 12th, 2013, 11:08 PM »Last edited on December 12th, 2013, 11:15 PM by Raion
Dzięki ci, dzięki ci wielkie. Dałbym tobie nagrodę za pomoc ale nie jestem w stanie ;<

Cthulhoo

  • Rage Quitter
  • Patchy >> all
  • Posts: 523
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #43, on December 15th, 2013, 05:14 PM »
Mam takie pytanie: ktoś już coś kombinował przy talii Kogasa + Nue? Bo właśnie przeglądam nowe karty i moją uwagę przykuła jedna z nich, a mianowicie "UFO Romance in the Night Sky" (zwłaszcza, że wcześniej przeglądałem karty Kogasy) i postanowiłem spróbować ułożyć coś opartego na tym supporcie :P

Małyszeq

  • Green Eyed Invidia
  • Biedna Kapłanka!
  • Midorime no Jealousy
  • Posts: 1,486
Odp: Rumbling Spell Orchestra
« Reply #44, on December 15th, 2013, 09:23 PM »
Mam na dulście. Talia bardzo przyjemna i w zasadzie to jak ją zlozysz zależy od tego czy bardziej wolisz Nue, czy Kogase jako lidera (ja polecam Nue). Nie przebija 2 Shou x 2 Nazrin, ale ciężko debuffuje. Szkoda jedynie, że pierwszy special UFO Romance nie stackuje się z efektami Kogasy za zdejmowanie supportów, bo byłoby to kosmiczne combo.